Tarsus Çağdaş Gazetesi Haber Portalı - 15 Ekim 2019, Salı
resim

SON DAKİKA

Erkoç, Kadınlarla Buluştu…

13 Mart 2019
312 kez görüntülendi

Erkoç, Kadınlarla Buluştu…

”Tarsus’a hanım eli değecek” sloganı ile yola çıkan ve kadınların olağanüstü desteğini alarak 31 Mart seçimlerine aralıksız devam eden İyi Parti Tarsus Belediye Başkan Adayı Mimar Esin Erkoç, bugünü kadınlara ve esnaflara ayırdı.

Şehitishak mahallesindeki Hanım Eli Pazarını ziyaret eden Esin Erkoç buradaki bayanlar tarafından sevgi seliyle karşılandı.

Tarsuslu kadınların göz nuru, el emeği ürünlerinin sergilendiği hanımeli pazarında üretken kadınlarla bir araya gelen Erkoç, “hanımlarla sivil toplum örgütlerinde çalışırken daha önce nasıl bir arada olduysam, belediye başkanı olduğumda da her zaman yanlarında olacağım dedi.

Türk kadını yuvasını, işini aşını koruyan kollayandır. Dün kurtuluş savaşında vatanı için nasıl mücadele verdiyse bugün yuvası içinde aynı mücadeleyi sergileyen eşsiz kahramanlardır, yeter ki kadınlarımıza imkan verilsin, imkan verildiği taktirde her alanda başarıyı yakalayan Türk kadını örneklerini görürsünüz.

Vatan müdefasındaki Adile hala’dan tutunda, gökyüzü semalarını aşındıran Sabiha Gökçen’lere, tarladaki Hatice kadından tutunda, dünyanın en önemli sanayisinin başındaki hanımlarımıza kadar Türk kadını her zaman örnek olmuştur.

Türkiyenin başarılı belediye başkanı olan kadınlara inşallah Mersinden de ses vereceğiz.

Büyükşehir Belediye Başkan adayımız sayın Ayfer Yılmaz Mersin’den, kardeşiniz Esin Erkoç’ta inşallah Tarsus’tan belediye başkanı olarak sizlerin sayesinde orada olacaklar dedi.

ESNAF’TA, DEĞİŞİM İSTİYOR

Şehitlertepesi mahallesindeki esnaflarla bir araya gelen İyi Parti Tarsus Belediye Başkan adayı Mimar Esin Erkoç, “her kesimden aynı şeyleri duyuyorum. Değişim şart diyenler çığ gibi büyüyor dedi.

Esnafların, “Esin abla sen çıkana kadar, tarımı, eğitimi, esnafı, kadını, gençleri konuşan yoktu, sen ne zaman dillendirdin hepsi konuşmaya başladı. Biz sana güveniyoruz, sen bizim sesimiz oldun” diyerek destek sözü verdiler.

Tarsus Belediye Başkan Adayı Mimar Esin Erkoç daha sonra, bazı medya kuruluşlarıyla röportaj yaparken, resim çekilmek isteyenlerle de o anları ölümsüzleştirdi.

Erkoç, Kadınlarla Buluştu… Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.