Tarsus Çağdaş Gazetesi Haber Portalı - 16 Ekim 2019, Çarşamba
resim

SON DAKİKA

16 Okuldan Şenlik!

7 Mayıs 2019
366 kez görüntülendi

16 Okuldan Şenlik!

Tarsus İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesine bağlı, projesi geçen 16 okulun katılımı ile Bilim Şenliği açılışı gerçekleştirildi.

Öğrencilerin bilimsel faaliyetlere ilgilerinin arttırılmasını ve ürettikleri projeleri sergilemelerini sağlamak amacıyla Yarenlik Alanı’nda gerçekleştirilen şenliğin açılışına Tarsus Cumhuriyet Başsavcısı M. Sabri Kılıç, Tarsus İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Metin, Tarsus Müftüsü Ali Can, Milli Eğitim Şube Müdürü Hasan Keskin, Strateji Ar-ge Bürosu Şefi Kemal Keskin, çok sayıda Sivil Toplum Kuruluşu temsilcisi, okul idarecileri, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Açılışta konuşan Milli Eğitim Müdürü Mehmet Metin, öğrencilerin küçük yaşlardan itibaren üreten ve yenilikçi bireyler olarak yetiştirilmesinin önemine dikkat çekti.

Öğrencilerin bilimsel faaliyetler içerisinde yer almalarının bilginin ve teknolojini üretilmesi noktasındaki önemine dikkat çeken İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Metin, “Çocuklarımızın başarılı olması, bilime olan ilgisi ve yakınlığı, araştırma kabiliyetinin gelişmesi, yeni keşifler yapabilmesi, zihin dünyasının ve ufkunun gelişmesi noktasında bu tür Bilim Şenliklerinin faydalı olduğu kanaatindeyim. Böylesine faydalı etkinliklerden iyi derecede yararlanacak olan çocuklarımızın eğitim hayatlarında o denli başarılı olacaklarına, bireysel gelişimlerinde katkı göreceklerine inanıyorum.” ifadelerini kullandı.

Düzenlenen şenlikte, çocuklar birbirinden güzel şarkıları seslendirerek katılımcılara hitab ederken, alanda kurulan stantlarda yerini alan öğrenciler ürettikleri projeleri sergiledi.

Kimi öğrencilerin el işi kağıtlarından yaptığı çalışmalar dikkat çekerken, kimileri ise yaptığı robotik çalışmalarla ilgi topladı.

Farklı yaş gruplarını bir araya getiren şenlikte çocuklar hem yeni ürünler ortaya çıkarma hem de birbirlerinin projelerini inceleme fırsatı yakalarken, standları ziyaret eden vatandaşlar ise birbirinden renkli projeleri dikkatle inceledi.

Açılışın ardından protokol üyeleri, düzenlenen çalışmaları yerinde incelediler.

16 Okuldan Şenlik! Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.